Extrémně dlouhá životnost – ta je velmi dlouhá, v desítkách let, navíc nemusíte bazén na konci sezóny demontovat, pokud to jeho konstrukce vyžaduje. Zapuštěné bazény se většinou zazimují, ponechává se v nich větší část vody, pod úrovní skimmerů, a na jaře se opět odzimují a připravují do opětovného provozu.
Různé tvary a rozměr – nadzemní bazény, které jsou v prodeji, se obvykle opírají o kruhový půdorys, je to celkem logické vzhledem k tomu, že kruh, potažmo válec, lépe udrží tvar těla bazénu, než např. nepravidelný ovál. Je to dáno tlakem vody, který směřuje do všech stran rovnoměrně, a tudíž kruhovou nádrž rozpíná „do kruhu“. U zapuštěných plastových bazénů si můžete dovolit jakýkoli tvar i rozměry, protože tu proti tlaku vody stojí pevný skelet a také okolní zemina.
Dobře vypadají – co naplat, když máte nad terénem na zahradě položený bazén, bude to vždy, s nadsázkou řečeno, „pěst na oko“. A zejména tam, kde velmi dbáte o estetiku a máte zahradu upravenou, se zasázenými okrasnými dřevinami, skalničkami, okrasnými travinami, doplněnou terasou a zahradním altánem či pergolou. Zapuštěný bazén do okolního prostředí perfektně zapadne, nepůsobí rušivě a vytváří navíc zajímavý kontrast vůči zelené barvě okolních rostlin anebo barvě jejich květů.
Nebudete o ně zakopávat – nadzemní nádrž očividně překáží rozhledu po zahradě, prostě přes bazén nevidíte, zaclání, a co se děje za ním, o to přicházíte. Je to zkrátka velký balvan na trávníku.
Můžete do něj skákat – skákání do bazénu je vždy nesmírně lákavé, uvolňuje to emoce a podporuje radost z přirozeného pohybu. Jak ale chcete skákat do nadzemního bazénu? Možná by šel provést skok o tyči, ale to každý nesvede. Navíc skok do nadzemního bazénu nemusí ustát samotná nádrž a může jí to poškodit. U nadzemních bazénů jste také limitováni jejich malými rozměry.