Předsíň přichází jakožto průchozí místnost na řadu při zařizování mnohdy až jako poslední. U spousty domácností pak můžeme vidět nezbytný nábytek a několik věšáků na odložení svršků. I když je pro mnohé tento prostor nedůležitý, je to mnohdy první, co případná návštěva uvidí. Vstupní prostory jsou tak velmi často tmavým a nevytápěným prostorem, kde si příchozí rychle odloží kabát nebo bundu a déle se zde nezdržují. Přitom i tyto tmavé prostory si zaslouží trochu pozornosti. Zařídit útulně a vkusně předsíň není až tak složité, jak se na první pohled může zdát. Stačí jen pár osvědčených rad a triků a vaše vstupní prostory se budou měnit pod rukama.
Po otevření dveří…
Vstupní prostory představují první kontakt s domovem hned po vstupu. Odkládáme zde kabáty, bundy a klíče, vyzouváme boty, více se ale zde nezdržujeme. V mnohých případech se jedná o stísněný tmavý prostor, do kterého se vtísní pouze minimum věcí. Je tak důležité využít doslova každý centimetr čtvereční. I přesto je možné vytvořit funkční prostor, který bude však lahodit i lidskému oku. Při zařizování je potřeba ctít dispozici místnosti, zaměřit se na počet osob v domácnosti a četnost návštěv. Všechny tyto faktory hrají důležitou roli při návrhu.
Je na pováženou, zda do vstupních prostor umístit i šatní skříň, na kterou v malých místnostech už prostor nezbývá. V takovém případě nejsou od věci vestavěné skříně na míru, které mohou naplno využít i malé prostory nebo vysoké stropy. Na horní skříňky sice nikdo nedosáhne, za to se v nich dobře uschová sezónní oblečení a další nezbytnosti, které se však používají jen příležitostně.
Základním vybavením by měl být nějaký prvek na odložení všech svršků a šikovný botník, který svými půdorysnými rozměry nebude kolemjdoucím příliš překážet. Nezapomínejte ani na zrcadlo, které může navíc i opticky zvětšit celý prostor.