Nejlepší prací tipy
Třídění bílého prádla:před zapnutím pračky bychom měli třídit prádlo podle barvy a materiálu. Barevné oděvy by se mohly otírat a mohlo by dojít k odbarvení bílého prádla. Navíc byste měli vyprat vlastní bílé prádlo s těžkým znečištěním zvlášť.
Prací prostředek:bílé prádloby mělo být práno práškovým pracím práškem. Prací prášek obsahuje bělící prostředek a zajišťuje, že prádlo zůstane jasně bílé.
Teplota praní:Bílé prádlo byste měli umýt na co nejvyšší teplotu. Nakonec však teplota závisí na tkanině. Pro bavlnu a ložní prádlo je vhodné 60 stupňů, vlna a hedvábí je třeba prát maximálně na 40 stupňů a ručníky, ložní prádlo a spodní prádlo vydrží teplotu varu. Také doporučujeme, abyste před každým mycím cyklem věnovali pozornost štítku na textilu. Může se stát, že se pro nějakou citlivou část prádla doporučuje praní v ruce.
Program praní:program praní závisí také na materiálu. Program pro hebké prádlo se doporučuje, když je třeba prát mezi 30 a 40 stupni. U vlny se doporučuje prací cyklus vlny.
Nejlepší odstraňovač skvrn
U flekatých oděvů, které lze prát jen při nízké teplotě, můžeme na skvrny užít kyselinu citronovou, žlučové mýdlo, ocet. Pro zářivý výsledek se hodí prášek do pečiva. Čistí, dezinfikuje, neutralizuje a používá se nejen k odstranění skvrn, ale také k odstranění zápachu z oděvů.
Nepoužívali jste již dlouho bílé košile nebo vlněné svetry? Pak je normální, že zežloutnou. Ale existují dobré tipy, jak se zbavit nebo dokonce zabránit změně barvy:
2. Můžete také jednoduše přidat jednu až dvě čajové lžičky soli nebo sody do pracího bubnu a vyprat bílé prádlo tak, jak je popsáno výše.
3. Bílé textilie lze sušit v sušičce a na sušícím stojanu. Bylo by ještě lepší, kdybyste měli možnost nechat prádlo vyschnout na slunci.